Hodnotenia škôl uvedené na tomto portáli nemusia odrážať ich kvalitu, pretože v plnej miere nezohľadňujú vplyv mimoškolských faktorov na výsledky, ktoré vstupujú do hodnotenia a nepokrývajú celý obsah vzdelávania.

Rozumiem, nabudúce už nezobrazovať

Obchodná akadémia, Kukučínova 2, Trnava

514 žiakov (z toho 0 externých)
- zo sociálne znevýhodneného prostredia
46 učiteľov
Zobraziť viac
9,0
škola s excelentnými výsledkami žiakov
čo to znamená?
9,6Maturity
2,7Pedagogický zbor
10Účasti na súťažiach
9,5Nezamestnanosť absolventov
-Inšpekcia
8,7Prijímanie na VŠ v SR
3,7Mimoriadne výsledky
5,7Finančné zdroje

Ohodnoťte školu

3,4

5 hodnoteníZobraziť komentáre používateľov Pridať komentár

Údaje za jednotlivé roky

20092010201120122013201420152016

Komentáre používateľov

18.01.2017, 01:02, Zuzana Morvayová
Obchodnú akadémiu v Trnave som navštevovala v čase od 2011-2016 a môžem hrdo povedať, že som veľmi rada, že som jej absolventkou. Jeden z hlavných dôvodov prečo som si vybrala práve túto školu je fakt, že je na nej možnosť bilingválneho štúdia v angličtine a to naozaj intenzívne. Hoci je táto stredná škola naozaj náročná čo sa týka učenia a prípravy, môžem povedať, že neexistuje nič lepšie pre človeka ktorý chce v budúcnosti dosiahnuť v kariére vysoké ciele . Tvrdá práca sa naozaj vyplatí a ovocím budú otvorené dvere do celého sveta. Ako súčasná študentka zahraničného manažmentu v Rakúsku môžem povedať, že mám vynikajúce základy či už z oblasti ekonomickej a odbornej alebo jazykovej. Navyše, mnohí učitelia OA pochádzajú z praxe, takže vedia naučiť naozaj relevantné vedomosti. Ako som už povedala, keby osm si mala vybrať strednú ešte raz, moja voľba by sa nezmenila.
17.01.2017, 12:46, Lucia Pavlíková
Školu som ukončila v roku 2015 a musím priznať - čo som sa na OA naučila, v praxi akoby som našla. S výberom školy som maximálne spokojná a odporúčam štúdium na nej úplne všetkým, ktorí sa chcú zdokonaliť v cudzom jazyku a zároveň mať po škole skúsenosti, s ktorými môžu ďalej pôsobiť nie len ako študenti vysokej školy, ale aj ako plnohodnotní zamestnanci vo firme, prípadne stať sa zakladateľmi vlastnej spoločnosti (vlastného start-upu). Štúdium je o niečo náročnejšie, ale vyplatí sa. Zo školy mám spomienky, na ktoré nikdy nezabudnem a najviac si cením, že učitelia nám neboli iba učiteľmi, ale i priateľmi. To sa dnes tak často nevidí. Škola mi ponúkla mnoho možností sebarealizácie, ktoré priniesli skvelé výsledky a ktorými sa môžem chváliť v profesijnom živote. Vyzdvihujem najmä možnosť rozvíjať svoje podnikateľské nápady už počas školy. OA naučí naozaj všetko potrebné - účtovníctvo, administratívu, proces fungovania podniku. Ten som si napokon osvojila pri vypracovávaní vlastného podnikateľského nápadu, na ktorom pracujem dodnes. Musím priznať, že nájsť si absolvovaní prácu nie je vôbec žiadny problém. Práve naopak, absolventi OA vynikajú svojimi znalosťami a praxou oproti rovesníkom z iných škôl. Viem, že mnoho študentov sa trochu bojí faktu, čo sa stane, ak budú po štúdiu na OA chcieť študovať niečo iné. Z vlastnej skúsenosti vravím - NO PROBLEM :) Momentálne študujem informatiku a programovanie a nemala som zatiaľ žiadne problémy. OA ma naučila kvalitne a efektívne sa učiť, čiže to ide ako po masle.
16.01.2017, 16:40, Ingrid Slížová
Absolvovala som v roku 2015, bilingválne slovensko-anglické štúdium a keby som si znova mala zvoliť strednú školu, určite by som sa nerozhodla inak. Škola je výborne zorganizovaná, učitelia ktorý na škole vyučujú, vynikajú profesionálnymi znalosťami v ich daných oboroch a taktiež študentom odovzdávajú informácie/skúsenosti z reálneho pracovného prostredia. Žiaci nezískajú len teoretické znalosti ale aj praktické, pretože práve väčšina predmetov ja prakticky zameraná (účtovníctvo, administratíva a korešpondencia, informatika a mnoho iných). I keď vždy je za všetkým veľa tvrdej práce, učitelia sa snažia žiakov motivovať a stimulovať ich záujem o dané predmety. Tiež nesmiem zabudnúť vyzdvihnúť anglický jazyk, ktorý škola vyučuje na veľmi vysokej úrovni. Vďaka nemu som bez problémov získala medzinárodne uznávaný certifikát pokročilej angličtiny. Dôkazom kvality sú aj moje dnešné úspechy na Britskej univerzite a stáže v medzinárodnych spoločnostiach. Školu len a len odporúčam! :)
30.07.2014, 15:23, Soňa Sersenová
Som absolventkou OATT, bilingválneho slovensko-nemeckého štúdia a som mimoriadne spokojná! Škola funguje na vysokej úrovni, učivo je žiakom podsúvané moderným spôsobom, pedagogický zbor je flexibilný, vedenie školy podporuje sebavedomie a individualitu študentov. Keby všetky školy vychovávali študentov ako Obchodná Akadémia v Trnave, vodilo by sa nám všetkým na Slovensku lepšie. Predpoklady na štúdium v zahraničí sú veľmi vysoké, perfektná jazyková pripravenosť, odborné predmety ako účtovníctvo, administratíva a korešpondencia a iné sú perfektným štartom! :-)